NEOGAS
Нормативні документи
Цей веб-сайт використовує файли cookie для забезпечення найкращого досвіду
OK
Закон України «Про ринок природного газу»

Закон України «Про публічні закупівлі»

Постанова НКРЕКП № 2493 «Про затвердження Кодексу газотранспортної системи»

Постанова НКРЕКП № 2494 «Про затвердження Кодексу газорозподільних систем»

Постанова НКРЕКП № 2495 «Про затвердження Кодексу газосховищ та критеріїв, згідно з якими до певного газосховища застосовується режим договірного доступу або режим регульованого доступу»

Постанова НКРЕКП №2496 «Про затвердження Правил постачання природного газу»

Постанова НКРЕКП № 2498 «Про затвердження Типового договору розподілу природного газу»

Постанова НКРЕКП № 2497 «Про затвердження Типового договору транспортування природного газу»

Постанова НКРЕКП № 2499 «Про затвердження Типового договору зберігання (закачування, відбору) природного газу»

Постанова НКРЕКП № 2501 «Про затвердження Типового договору постачання природного газу постачальником «останньої надії»

Роз'яснення Мінекономрозвитку «Щодо закупівлі природного газу та послуг з розподілу природного газу» від 01.12.2015 № 3302-05/40083-06

Права та обов'язки споживача природного газу

Права та обов'язки постачальника природного газу

Права та обов'язки оператора газорозподільної системи

Права та обов'язки оператора газотранспортної системи

Тарифи на послуги розподілу природного газу

Тарифи на транспортування природного газу магістральними трубопроводами
Підписатись на новини
© 2021 Neogas
Website Development: by WMAXX
Neogas Новини

Ми рухаємося до здешевлення природного газу

Такими словами розпочалося інтерв’ю з Ярославом Явдиком, власником компанії  "Агросинтез Трейдінг" (торгова марка «Неогаз»), яка займається продажем природного палива в Україні й пропонує споживачам заощадливі ціни на ресурси та комфортне обслуговування.Сьогодні кожен українець може самостійно обирати постачальника газу. Для прийняття виваженого рішення важлива поінформованість в питанні. Тому ми вирішили поспілкуватися з керівником компанії й дізнатися з перших вуст тенденції розвитку сектору в нашій країні та світі.
Ярославе Степановичу, чому українці кожного разу отримують в своїх квитанціях різні розрахункові значення на газ, навіть якщо кількість його споживання залишається незмінною?
Я.С.: Вартість блакитного палива змінюється щомісяця. По-перше, вона залежить від гуртової ціни ресурсу на міжнародному ринку. Другий фактор — тарифи на транспортування. Задля запобігання штучного завищення в Україні їх визначає Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Тому будь-яка компанія, яка займається розподілом газу (колишні облгази), позбавлена можливості самовільного визначення вартості своїх послуг.

Детальніше про реформування українського газового ринку читайте тут

Як саме ці фактори впливають на споживачів газу?
Я.С.: Людина може щомісяця використовувати однакову кількість газу. Проте обов’язково кожного разу буде отримувати різні розрахункові показники, тому що ціни на газ не стабільні. Найбільший вплив на них мають угоди на біржі в Нідерландах. Її називають віртуальною торговою точкою природного газу — це світовий майданчик гуртових продажів. 
Чи можливо захистити себе від цих коливань?
Ні, адже ринок енергетичних ресурсів в будь-якому разі вразливий, він залежить від багатьох подій міжнародного значення. Ринок газу — це єдина структура, жоден учасник якої не приймає самостійних рішень. Ми продаємо газ за тією ціною, яку визначає світова спільнота. 
Проте наша компанія знайшла дієвий спосіб, за допомогою якого клієнти стабілізують свої витрати на паливо. «Неогаз» має тариф, за яким споживачі можуть заздалегідь придбати стратегічну кількість газу високої якості та низької вартості.
Інформацію про це можна почитати на сторінці «Тарифи»
Ярославе Степановичу, вартість ціни на газ зменшується або зростає, які зараз тенденції?
Я.С.: Цього року ціни на природний газ були найнижчими за останні 5 років. І тільки восени, з початком опалювального сезону, вартість газу підросла.
Чи можна прогнозувати, якою вона буде в наступному році?
Я.С.: Ні, тому споживачам краще наперед закуповувати паливо за найнижчою ціною. Як правило, вона є такою влітку.
Чи змінюється газовий ринок і як саме?
Протягом останніх десятиліть значення природного газу в енергобалансі світової економіки постійно зростає. Попит на нього збільшується.
Сьогодні ринок природного газу не є монопольним, на ньому з'явилися гравці, що конкурують між собою. Це крок вперед, завдяки якому ресурс має здешевлюватися, а якість обслуговування споживачів — покращуватися. До того ж активний розвиток отримали технології зі зрідження і транспортуванні газу — це підвищує доступність палива.
Не остання новина — сланцева революція, що відбулася в США. Вона підштовхнула інші країни до пошуку цього ресурсу й стимулює розробку аналогічних родовищ на багатьох континентах. 
Яке місце займає наша держава на всесвітній мапі газового ринку?
Я.С.: Україна має одну з глобальних газотранспортних систем та найпотужніші газові сховища в Європі. Наша країна є ключовим суб’єктом на міжнародній арені енергетичних взаємовідносин. Тому будь-які зміни у світі обов'язково відбиваються на вітчизняному ринку газу.
ПЕРЕЙТИ ДО НАСТУПНОЇ НОВИНИ