NEOGAS
Нормативні документи
Цей веб-сайт використовує файли cookie для забезпечення найкращого досвіду
OK
Закон України «Про ринок природного газу»

Закон України «Про публічні закупівлі»

Постанова НКРЕКП № 2493 «Про затвердження Кодексу газотранспортної системи»

Постанова НКРЕКП № 2494 «Про затвердження Кодексу газорозподільних систем»

Постанова НКРЕКП № 2495 «Про затвердження Кодексу газосховищ та критеріїв, згідно з якими до певного газосховища застосовується режим договірного доступу або режим регульованого доступу»

Постанова НКРЕКП №2496 «Про затвердження Правил постачання природного газу»

Постанова НКРЕКП № 2498 «Про затвердження Типового договору розподілу природного газу»

Постанова НКРЕКП № 2497 «Про затвердження Типового договору транспортування природного газу»

Постанова НКРЕКП № 2499 «Про затвердження Типового договору зберігання (закачування, відбору) природного газу»

Постанова НКРЕКП № 2501 «Про затвердження Типового договору постачання природного газу постачальником «останньої надії»

Роз'яснення Мінекономрозвитку «Щодо закупівлі природного газу та послуг з розподілу природного газу» від 01.12.2015 № 3302-05/40083-06

Права та обов'язки споживача природного газу

Права та обов'язки постачальника природного газу

Права та обов'язки оператора газорозподільної системи

Права та обов'язки оператора газотранспортної системи

Тарифи на послуги розподілу природного газу

Тарифи на транспортування природного газу магістральними трубопроводами
Підписатись на новини
© 2021 Neogas
Website Development: by WMAXX
Neogas Новини

Чи потрібно змінювати постачальника газу

З серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу для населення. Тепер громадяни мають право обрати собі постачальника з більш вигідними умовами. Це питання стало особливо актуальним в світлі стрімкого зростання цін цієї зими. У січні вона коливається від 7 до 10,8 грн за кубометр. Як не переплачувати і обрати надійного постачальника? Про проблеми та переваги ринку газу виданню Ліга.net розповіла  Ксенія Ахметова, заступник директора з розвитку компанії "Агросинтез Трейдінг".Ваша компанія не так давно на ринку. Чим можете здивувати споживача?
"Агросинтез Трейдінг" вже кілька років успішно працює як оптовий постачальник газу. У нас напрацьована база клієнтів, стабільні і диференційовані джерела поставок сировини. Після відкриття ринку газу для населення компанія почала розвивати послуги роздрібного газопостачання під торговою маркою NEOGAS. І, звичайно ж, у нас є відповідні дозволи і ліцензії, досвід, високопрофесійний менеджерський склад.
Зараз готуємося запускати сучасну IT-підтримку для наших споживачів: особистий кабінет, можливість онлайн-оплат. Ми обрали модель комунікації з клієнтами максимально людську, щоб люди не відчували, що вони спілкуються з кол-центром, для якого прописані скрипти. Іноді на одну розмову йде 30 хвилин, але намагаємося вирішувати складні ситуації і увійти в становище кожного клієнта. Для українців не зовсім поки зрозуміла нова система зміни постачальника, у багатьох виникає недовіра і страх. Це нормальна практика для першого року роботи ринку. Ми намагаємося максимально доступно все пояснити і розкласти по полицях.

В яких регіонах представлений NEOGAS?
Ми надаємо послуги газопостачання для населення по всій території України. Ця перевага нового ринку. Наша компанія – одна з перших, хто дав можливість споживачам обирати замість дорогих монополістів інноваційну, гнучку компанію.

Який зараз у вас тариф і за рахунок чого він нижчий, ніж у інших?
У січні 2021 року, коли ціни на газ зросли, часом, до 10 грн за кубометр, NEOGAS тримає ціну на рівні 7,08 грн. Потрібно розуміти, що кожен постачальник закладає в тариф свою націнку. У нас вона мінімальна, а іноді доводиться працювати і в збиток, щоб уберегти споживача від стресового підняття ціни і не втратити довіру. Ринок зараз дуже нестабільний і ціна кожного місяця, відповідно, різна.
Клієнти вже оцінили наші переваги, маємо сотні підключень в день. Будемо автоматизувати і масштабувати роботу, щоб якомога більше людей отримали можливість скористатися сервісом NEOGAS.

Чи зможете ви утримувати фіксовану ціну 6,99 грн за кубометр з 1 лютого?
Так, і навіть нижче. Але буде складно, як і всьому ринку. Ми розуміємо, що така ситуація ненадовго. Ринок формується, він соціально чутливий і в цілому складний. Компанія "Агросинтез Трейдінг" перед запуском роздрібного напрямку бізнесу була готова до такого розвитку подій. Ми проводили прогнозне стрес-тестування бізнес-моделі. Тому все розрахували і впевнені, що за рахунок диференційованого бізнес-портфеля нашої компанії виконаємо обіцянку бренду і до кінця сезону наші тарифи будуть навіть привабливіше, ніж у великих операторів. Дуже сподіваємося, що наступний сезон для всіх учасників ринку буде менш стресовим, а роздрібний ринок буде розвиватися більш органічно і без грубого втручання держави.

Ви можете гарантувати безперебійні поставки?
Ми стабільна компанія, що має диференційований бізнес. Оптове напрямок і доходи від нього дозволяють мати не тільки стабільні джерела поставок, а й кошти на розвиток нового роздрібного напрямку. Ми працюємо над тим, щоб бути максимально стабільною компанією на ринку.

Які є ризики?
Обираючи нового вигідного постачальника газу, люди нічим не ризикують. Нові правила ринку дозволяють їм змінювати постачальника хоч кожен місяць. І для цього не потрібно підводити собі ще одну газову трубу.
На ринку відбулося розділення: є компанії, які займаються доставкою газу і відповідають за труби, а є компанії, які продають газ і відповідають за його поставки клієнту. Доставка – це "облгаз", поставки – "облгаззбут". Останній тепер, по суті, не буде єдиним постачальником. Споживач може вибрати такий же "збут" з сусідньої області або будь-якого іншого постачальника за власними критеріями.
На перше місце виходить ціна. Вона тепер відрізняється, як відрізняється і сервіс від різних постачальників. Комусь більше подобається платити онлайн, а комусь по душі паперовий рахунок. Хтось хоче, щоб цей рахунок був детально розбитий, а комусь подобаються контакт-центри, які відповідають 24/7. Ці сервіси стають для клієнтів важливою складовою при виборі обслуговуючої компанії.

Як стати вашим клієнтом?
Ми пропонуємо швидке і легке підключення. На сайті компанії є форма, яку потрібно заповнити та завантажити копії необхідних документів: паспорт, ІПН, документ, що підтверджує право власності на майно або довіреність від власника, підписану заяву на приєднання. За умови, що все гаразд з документами, через сім днів споживач переходить до нас. По термінах підключення у нас один з кращих показників на ринку.
Важливий момент: якщо ви вирішили змінити постачальника і обрали нового, не потрібно це узгоджувати зі старим постачальником або міняти обладнання. Новий постачальник самостійно вирішує всі формальності. Крім того, при зміні постачальника газу зберігаються пільги і субсидії.

Як вплинула на ринок можливість змінювати постачальника газу?
Просто так підняти ціну на 30% у постачальника вже не вийде, якщо тільки він не хоче втратити клієнтів. Тепер ринок швидко поставить все на місце. На ринках, де у клієнта є можливість піти до іншого постачальника, фактично немає огульного підвищення цін.

Що для вас означає конкуренція?
Тільки в умовах здорової конкуренції ринок може розвиватися, це буде стимулювати компанії покращувати якість послуг для своїх клієнтів. Конкуренція підштовхує до розвитку сервісів, автоматизації бізнес-процесів.
У NEOGAS є амбіція бути компанією, гідно представленою в роздрібній торгівлі. При збільшенні кількості клієнтів і дзвінків ми будемо швидко нарощувати пропускну спроможність центру. У нас на етапі завершення створення своєї онлайн платформи, на якій ми готові робити все: звірку розрахунків, довідки про заборгованість і т.ін. Але ми прекрасно розуміємо, що є люди, які будуть приходити особисто і будуть дзвонити – це нормально. Вже є власний кол-центр і головний офіс в Києві, розвиваємо агентську мережу в усіх обласних центрах. Однак основний акцент ми робимо на онлайн-обслуговуванні. Це, в тому числі, дозволяє вибудувати оптимальну з точки зору економії бізнес-модель, а, значить, пропонувати споживачам найкращі тарифи.

Джерело: Ліга.net